Skip Ribbon Commands
جست زدن به محتواي اصلي


حوزه ریاست

​​

پیام ریاست دانشگاه


مهر، ماه پرتو افشانی آفتاب عالمتاب علم، طلیعۀ تقویت بصیرت و بینایی و ایام رونق کانون های دانایی است؛ ماهی که طالبان دانش با سبدی از نامه های نغز و کتیبه های پر مغز در سایه­سار رحمت بیکران الهی برای عینیت بخشیدن به اسم علیمش، قدم در راه خدایی شدن می گذارند و برای پرواز در وسعت لایتناهی دانش، بال و پر می گیرند.


کلام آسمانی «یَرْفَعِ اللَّهُ الَّذِینَ آمَنُوا مِنْکُمْ وَ الَّذِینَ أُوتُوا الْعِلْمَ دَرَجاتٍ» جایگاه مومنان و دانشمندان را بسیار بلندمرتبه می­داند که مبیّن جایگاه رفیع علم اندوزی است و الحمد لله که جوانان برومند و پر نشاط ما در ایران اسلامی، با تفکر، تعقل، ابتکار و تلاش، قله های رفیع علمی را یکی پس از دیگری فتح می کنند.


دانشجویان گرامی! امام عارفان، علی(ع) می فرماید:«العلمُ سلطان»علم قدرت است. اگر غرب در 150 سال اخیر با تلاش در راه علم که پایه های آن توسط دانشمندان مسلمان بنا گردیده، به قدرت بلامنازع مادی جهان تبدیل شده است، در دین و فرهنگ و آیین های ملی ما، توانایی منوط به دانایی گردیده و فردوسی بزرگ 1000 سال پیش سروده است: «توانا بود هر که دانا بود». لذا در این برهۀ حساس، آنچه ضروری به نظر می رسد، پرداختن بی وقفه و جهاد گونه به مسئلۀ آموختن و اهتمام به امور پژوهشیِ کاربردی و شکوفا کردن «تئوری»ها در میدان«عمل» است تا حماسه اقتصادی و تولید ثروت برای کشور با برنامه های دولت تدبیر و امید محقق شود؛ همانطور که حماسه سیاسی با مشارکت آحاد ملت بصیر در جریان انتخابات خلق شد.


بر اساس آموزه های دینِ ما، وقتی می توان از شاخۀ علم، توشۀ سعادت چید که همراه با تزکیه باشد، لذا دانشجوی مسلمان، علم را در کنار تهذیب می نهد و با دو بال علم و ایمان، به سوی آرمان های الهی پرواز می کند؛ انسان در این دیدگاه هم برای رفاه و آرامش دنیوی تلاش می کند و هم خیر آخرت را پاداش می گیرد.​


 

رییس دانشگاه

شهریور92     

 

 

 پیوندهای مدیریت

 
 معرفی ریاست دانشگاه
 ارتباط با مدیر
 ارتباط با حوزه مدیریت
​​
 

 واحد مدیریت

 
شماره های تماس با دفتر ریاست دانشگاه....

.....
​​

​​ ​​ ​​