Skip Ribbon Commands
جست زدن به محتواي اصلي

پرتال فرهنگی

:

در مراسم گراميداشت روز دانشجو و با حضور خانواده هاي شهيد محسن حججي و سهراب مصطفايي صورت گرفت: نامگذاري دو ساختمان دانشگاه آزاداسلامي بروجرد به نامهاي شهيدان حججي و مصطفايي
زمان انتشار: 1396/9/19

در مراسم گراميداشت روز دانشجو و با حضور خانواده هاي شهيد محسن حججي و سهراب مصطفايي صورت گرفت: نامگذاري دو ساختمان دانشگاه آزاداسلامي بروجرد به نامهاي شهيدان حججي و مصطفايي بمناسبت  گراميداشت روز دانشجو، مراسمي در روز پنجشنبه 16 آذر در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد با حضورخانواده معزز شهيد مدافع حرم شهيد محسن حججي و خانواده شهيد سهراب مصطفايي، دكتر داريوش جاويد رئيس و معاونين واحد، علي كوراني فر فرماندار بروجرد و جمعي از دانشجويان  اين واحد دانشگاهي برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري آنا از بروجرد، در اين مراسم پس از ورود خانواده هاي شهيد مدافع حرم محسن حججي و سهراب مصطفايي اولين شهيد دانشجوي شهرستان بروجرد و استان لرستان و اداي احترام به شهداي گمنام دانشگاه از لوح نامگذاري ساختمان اداري به نام شهيد محسن حججي و ساختمان پژوهشكده اساتيد به نام شهيد سهراب مصطفايي پرده برداري شد و اين دو ساختمان به نام مبارك اين دو شهيد گرانقدر مزّين گرديد.

در ادامه اين مراسم كه در سالن اجتماعات علامه شهيدي واقع در مجتمع دانشگاهي امام خميني (ره) برگزار شد، پس از قرائت آياتي از كلام الله مجيد و پخش سرود جمهوري اسلامي، دكتر داريوش جاويد رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد به سخنراني پرداخت.

"جاويد" در اين مراسم، با تبريك روز دانشجو سخنان خود را با اين شعر در وصف شهيد حججي آغاز كرد:

ديد در معرض تهديد، دل ودينش را                                              رفت با مرگ خود احيا كند آيينش را

رفت وحتي كسي از جبهه نياورد به شهر                                       چفيه وقمقه وكوله وپوتينش را

نه فقط كوله و چفيه، كه نياورد كسي                                            سر ودست وبدنِ مثله و خونينش را

مادر! فداي محسنِ ولايت مدار تو                                                پروردنِ شهيد بود افتخار تو

ما شيعيان فدائي بي چون زينبيم                                                  آئين خويش را همه مديون زينبيم.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد سپس متن نامه اي را از طرف دانشگاهيان واحد بروجرد خطاب به پدران و مادران شهدا و بالاخص شهيدان محسن حججي و سهراب مصطفايي بدين مضمون قرائت كرد:

خانواده هاي معظم ومعزز شهيد والا مقام، سردار بي سرحرم، شهيد محسن حججي و شهيد سهراب مصطفايي

حمد وسپاس احدي را كه از منظر لطف و رحمت خويش برما نظر كرد و سرمايه زندگي مان را عشق به علي مرتضي وسلاله  پاكش قرار داد و حب بانوي آنها  حضرت فاطمه زهرا(س) و پيامبر عاشورا حضرت زينب كبري را چنان در وجودمان شعله ور ساخت كه سوختن را آئين ماندن بدانيم. و طوق سبز نوكري اربابمان سيد الشهدا و حفظ حريم ولايت با اقتدا به دستگيرِ بي دست كربلا بر ما بس... تا سند افتخار و عزتمان به نام نامي عقيله بني هاشم حضرت زينب كبري، مزين گشته، فردا روز در پيشگاه مادر پهلوشكسته اش سند شفاعتمان گردد.

انسان تا جوينده خدا نباشد و تا او را نشناسد، دوستدار او نمي شود و تا محبوب او نشود، عاشق نمي شود و تا عاشق نباشد، شهيد نمي شود و شهادت اوج سلوك و عرفان است.

سرِ شهدا را عاشقان و محبان اربابمان حسين بن علي(ع) مي دانند چونان شبه قريب پيغمبر حضرت علي اكبر(ع) ، وقتي به جوانان ندا مي دهد: « آنگاه كه در راه حق باشيم ما را از مرك باكي نيست»

خانواده هاي محترم و بزرگوار شهيدان حججي و مصطفايي:

فرزند صالح، ثمره جِدّ و جهد پدران و مادراني مومن به حق است كه از روي ايمان،  فرزندان خويش را شايسته و وارسته تربيت نمودند كه در كلام علي (ع) مايه ي روشني چشم همگان مي باشد و باقيات و صالحاتي است كه منبع كرامت و بركت دنيا و آخرتند.

فرزند صالح، نتيجه پاكي و پاكدامني پدران و مادراني است كه صراط مستقيم را در لقمه لقمه ي نگاه و نفسشان به فرزندان خويش خوراندند و در آزمايش مؤمنان، قد علم كردند و اوامر الهي را مبني بر جهاد في سبيل ا... و ايستادگي در مقابل ظلم به اموال و انفس، لبيك گفتند و در آزمون سخت الهي، در دو راهي انتخاب، خالصانه ( الله ) را برگزيدند.

صبر و صلابت شما خانواده محترم و بزرگوار كه با عظمي برخاسته از تعهد و اقتدار ،  گام هايي استوار و بصيرتي دين مدار و پر عيار همراه مي باشد، بهترين الگوي عملي اخلاق و معنويت و حاكميت اين روح الهي در جامعه است كه شايسته بسي تقدير و سپاس است.

ضمن تبريك به شما خرسنديم كه شايستگي معرفت وجودي تان در پرتو عنايات مادرِ بي نشان، به امضاي حضرت صاحب الزمان(عج) رسيده، نام سبزتان بعنوان وام دار شعاع تابناك انديشه شهدا در زمره«  خانواده شهداي مدافع حرم زينب كبري» ثبت گرديده است. صبر بزرگ و شانه هاي سترگتان را مي ستائيم .

اينك در شانزدهم آذر ماه 1396 به مناسبت روز دانشجو و با ياد و خاطره شهداي بصير دانشجو، شهداي جهاد علمي، ما جميع دانشگاهيان دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد ضمن گراميداشت ياد امام شهدا، شهداي هشت سال دفاع مقدس، شهداي مدافع حرم بالاخص شقايق سرخمان، سردار بي سر شهيد محسن حججي، بار ديگر به بركت خون مطهرش ارزش ها و آرمان هاي ارزنده و والاي ايشان و تمامي شهدا و خانواده محترمشان پيمان مي بنديم كه تا آخرين دم، همه با هم، در راه اهداف مقدس جمهوري اسلامي ايران،  پاي در ركاب رهبرمان خواهيم نهاد و در دفاع از عزت و حرمت ايران اسلامي و اسلام محمدي(ص) تا پاي جان ايستادگي خواهيم كرد. باشد كه مشمول دعاي خير شهدا و نفس پر بركت شما خانواده هاي محترم شهدا از حضرت كريم براي وجود آسماني تان تعالي عظيم مي‌طلبيم. مستمند دعايتان هستيم.

علی کورانی فرمعاون استاندار و فرماندار بروجرد نيز طي سخناني در اين مراسم گفت: «به تعبير رهبر معظم انقلاب، شهید حججی معجزه وحجت خداوند برای مردم بود که شهادت او خون تازه ای به پیکرجامعه تزریق کرد  و باید قدردان جانفشانی شهدا باشیم زیرا با خون پاک خود اقتداروارزش را برای این مرز و بوم به ارمغان آوردند.»

معاون استاندارلرستان در پاسخ به انتقادات نماينده تشكلها و كانونهاي فرهنگي دانشجويي اظهارکرد: «مردم انتظاردارند که دانشجویان ونخبگان با دیگراقشار جامعه متفاوت باشند. دانشگاهيان اساساً  نگاه مردم محور و توسعه محور دارند.»

کورانی فراضافه کرد: «یکی ازبرنامه های مهم دولت، توسعه اقتصادی است که تحقق این مهم نیازبه همکاری هم اقشار جامعه دارد.»

وی با اشاره به اینکه دانشجویان باید به توسعه كشور کمک کنند بیان کرد: «دانشگاهيان باید در توسعه همه جانبه کشورپیش قدم باشد. چرا كه در دانشگاه سرمايه فكري و انساني واقتصادي مي تواند به توسعه كشور كمك كند.»

فرمانداربروجرد افزود: «برای تامین منافع کشورو مردم، باید نگاه  جناحی را ازكنار گذاشت و ومطالبات حقيقي جامعه را پیگیری کرد.»

کورانی فر گفت: «باید نقاط ضعف دولت را در كنار نقاط قوت ببينيم و نقد كنيم. زیرا تخریب سرمایه ها و داشته های کشور، به ضررهمه تمام خواهد شد.»

وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت بالای نمایندگان بروجرد درمجلس برای توسعه شهرمان استفاده شود، اظهارکرد: «دراین راستا نیزنمایندگان با تمام توان به دنبال پیگیری منافع شهروندان هستند.»

کورانی فراضافه کرد: «نشاط و شادمانی خاصی درشهرستان بروجرد در زمینه های مختلف فرهنگی، هنری، سیاسی و ورزشی به وجود آمده است.»

فرماندار بروجرد با اشاره به اینکه سرمایه گذاران در بروجرد باید تکریم شوند، گفت: «برای ریشه‌کن کردن بیکاری و رونق اشتغال سرمایه گذاران فراوان داخلی و ‌خارجی برای سرمایه گذاری درشهرستان بروجرد اعلام آمادگی کرده اند.»

در اين مراسم، مجري برنامه با فرا خواندن پدر و مادر مكرم شهيد حججي بر روي سِن گفتگويي صميمانه با آنان ترتيب داد. پدر شهید حججی در اين گفتگو با ذكر خاطراتي از آن شهيد گفت: «شهید محسن حججی با چشمان باز به استقبال شهادت رفت و ما انتظار شهادت وی را داشتیم.
وی بیان کرد: تصویر شهادت پسرم به من آرامش داد زیرا شهادت آرزوی او بود.»
وی اظهارکرد: «شهید محسن حججی فرزند ایران وبه همه آحاد جامعه تعلق دارد.
وی افزود: «شهید حججی فضای موجود جامعه را تجربه کرد و طوری زندگی کرد که خدا عاشقش شد وبه اوعظمت وعزت بخشید.»

مادرشهید حججی نیزگفت: «وقتی پسرم اسیرداعش شد از شهدای گمنام خواستم تا او شهید شود.»
وی اظهارکرد:«الگوی من برای صبر دربرابر شهادت محسن، حضرت زینب(س) بود وباعث شد که درمواجه با شهادت اوصبورباشم.»

پخش كليپهايي در خصوص 16 آذر و شهيد حججي و سخنراني نمايندگان بسيج دانشجويي و تشكلها و كانونهاي دانشجويي از ديگر بخشهاي اين مراسم بود.  

درپایان مراسم روز دانشجو، با حضور فرمانداربروجرد، خانواده های شهید محسن حججی وشهید سهراب مصطفایی ازدانشجویان برتر و فعال در عرصه هاي قرآني، پژوهشي و ورزشي تجلیل به عمل آمد.

 

خبرگزاري آنا و روابط عمومي- دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجرد1111.jpg


photo_۲۰۱۷-۱۲-۰۷_۱۱-۴۹-۳۵ (2).jpg

photo_۲۰۱۷-۱۲-۰۷_۱۱-۲۱-۴۹.jpg

45bcf477-7717-4615-a9cd-be474af2fdd6.jpg

photo_2017-12-07_16-45-18.jpg 


​​ ​​ ​​