Skip Ribbon Commands
جست زدن به محتواي اصلي

بخش دسترسي سريع


​​ ​​ ​​
سپتامبر 02
کارگاه دانش افزایی''غرب شناسی''با حضور جمع کثیری از اعضای هیئت علمی برگزار گردید

    به گزارش خبرگزاری کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد:کارگاه دانش افزایی اساتید بسیجی با موضوع غرب شناسی که از سلسه مباحث بصیرتی نظام نامه آموزشی حلقه های صالحین می باشد. در تاریخ 4 الی 5 شهریور ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید.

در این کارگاه از حضور دکتر قاسم پورحسن عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان استاد کارگاه دعوت به عمل آمد. ایشان مباحثی به شرح ذیل را در این کارگاه دو روز جمعاً به مدت ۱۶ ساعت مطرح نمودند:

  • v     جلسه اول: چیستی و مفهوم غرب(جغرافیای فکری ،فرهنگی و تمدن).
  • v​​​​​     جلسه دوم: عوامل ظهور رنسانس.
  • v     جلسه سوم:گرایش های فکری جدید در غرب.
  • v     جلسه چهارم :عقل گرایی،فلسفه انتقادی کانت.
  • v       جلسه پنجم : نقد و بررسی مدرنیسم.
  • v     جلسه ششم : نقد و بررسی پست مدرنیسم.
  • v     جلسه هفتم: ورود غرب فکری به جهان اسلام.
  • v     جلسه هشتم: ایران معاصر و غرب جدید.(نخستین آشنایی ایرانیان با غرب،تحولات سیاسی و فرهنگی متاثر از غرب در ایران،انقلاب اسلامی ایران وشیوه مواجهه با غرب)

در حاشیه این کارگاه ،نمایشگاهی از اردوها ،نشست ها ، بازدید ها و فعالیت های حلقه های علمی کانون بسیج اساتید این واحد دانشگاهی برگزار گردید.که مورد استقبال شرکت کنندگان در کارگاه قرار گرفت.​

IMG_27777923.jpg
IMG_28978762.jpgسپتامبر 02
کارگاه دانش افزایی''روشنفکری دینی در ایران معاصر'' ویژه اعضای هیئت علمی به مدت دو روز در واحد بروجرد برگزار گردید

به گزارش خبرگزاری کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد:کارگاه دانش افزایی اساتید بسیجی با موضوع روششفکری دینی در ایران معاصر که از سلسه مباحث معرفتی نظام نامه آموزشی حلقه های صالحین می باشد. در تاریخ 2 الی 3 شهریور ماه در دو نوبت صبح و عصر برگزار گردید.

در این کارگاه از حضور دکتر محمد مهدی اسماعیلی عضو هیئت علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران به عنوان استاد کارگاه دعوت به عمل آمد. ایشان مباحثی به شرح ذیل را در این کارگاه دو روز جمعاً به مدت ۱۶ ساعت مطرح نمودند:

v     جلسه اول: كليات و انواع رويكردها به دين.

v     جلسه دوم: تجربه دینی(راه شناخت،راه ثبات وجود خدا،اساس و مبانی دین و دینداری).

v     جلسه سوم: تأثيرات بحث تجربه ديني بر دين اسلام.

v     جلسه چهارم :وحي در نگاه جديد.

v       جلسه پنجم : عقلانيت و معنويت.

v     جلسه ششم : هرمنوتيك ديني.

v     جلسه هفتم: كثرت گرايي ديني.

v     جلسه هشتم: بررسي عملكرد جريان روشنفكري ديني معاصر در ايران ( جريان ملي مذهبي ،چپ اسلامي ،حلقه كيان و سایر جریانات فکری و....).

در حاشیه این کارگاه ،نمایشگاهی از اردوها ،نشست ها ، بازدید ها و فعالیت های حلقه های علمی کانون بسیج اساتید این واحد دانشگاهی برگزار گردید.که مورد استقبال شرکت کنندگان در کارگاه قرار گرفت.

IMG_2731.JPG


اوت 12
راهنمایی سفر اردوی فرهنگی تربیتی بیشه _ ویژه اساتید خواهر

اعزام-کاروان-اساتید-خواهر.وب.jpg

اوت 09
بازدید مسئولان کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد از اردوی جهادی دانشجویان در منطقه روستاهای آبسرده بروجرد

​به گزارش خبر گزاری کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد: جمعی از اساتید ومسئول کانون در مورخه 96/5/18 از اردو های جهادی دانشجویان شهرستان بروجرد در منطقه آبسرده بروجرد بازدید نمودند و ضمن حضور در جمع دانشجویان بسیجی اعزامی به این مراکز ضمن عرض تشکر و قدردانی از همت و تلاش حاضرین در اردوها بر ضرورت خدمت به مردم و تحمل سختی ها آن مطالبی را بیان نمودند.

در ادامه ایشان با بیان اینکه کاستی ها وکمبود های موجود در کار نباید در عزم و اراده شرکت کننده در این اردو ها خللی وارد کند به تبیین شرایط ابتدای انقلاب و تشکیل جهاد سازندگی با توجه به امکانات  و ناملایمت ها موجود مطالبی را عنوان نمودند.

در ادامه این بازدید اساتید حاضر ضمن بازدید از پروژه های در دست اقدام بسیج سازندگی شهرستان در این مناطق محرم ،به بازدید  و سرکشی به خانواده های این مناطق اقدام نمودند. و از نزدیک به گفتگو و پیگیری وضع معیشتی آنان پرداختند.

photo_2017-08-09_20-1448-07.jpg
photo_2017-08-09_20-18-0440.jpg
photo_2017-08-09_20-1733-48.jpg

ژوئيه 28
جلسه حلقه های هم اندیشی و تعالی صالحین "شهید ماشاا.. شمسه"برگزار گردید.

این جلسه که با تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید توسط یکی از اعضای حلقه برگزار گردید.  و با توجه به اطلاع رسانی های شده پیرامون موضوع جلسه تحت عنوانواکاوی جریان نفوذ در کلام رهبری که از سلسه مباحث بصیرتی نظام نامه آموزشی صالحین می باشد. معاونت آموزشی کانون جناب آقای بابک بیژن زاده بحث خود را شرح ذیل  آغاز نمودند :

ابتدا سخنان خود را با مروری اجمالی بر مبحث نفوذ فردی و جریانی آغاز نمودند.ایشان همچنین به تعابیر مصداقی نفوذ در باورها، نگاه ها و سبک زندگی فردی با ذکر مصادیق مربوط به آن مطالبی را ارائه نمودند. سپس با واکاوی جامعه مد نظر آماج نفوذ ،به مسئله نفوذ در دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیرنده و جهت دهی به این مراکز مطالبی را ارائه نمودند.

در ادامه دیگر اعضاء به بیان دیدگاه های خود پرداختند.و با بیان اینکه با توجه به تجربیات گذشته و ابتدای انقلاب اسلامی همواره جمهوری اسلامی مورد آماج جریان های نفوذی و فکری غالباً غربگرا بوده است.ضرورت ملاحضه و مراقبه در مقابل جریان نفوذ همواره می بایست در اولویت کاری و فکری صاحب نظران و محیط های دانشگاهی جهت آگاه سازی جامعه قرار گیرد. همچنین یکی از اعضای شرکت کننده در جلسه با بیان سوالی پیرامون چرای جریان نفوذ، به تبیین هدف نفوذ از جایگاه فراملی و ملی پرداخت و دیگر اعضاء به بیان دیدگاه ای خود در این خصوص پرداختند.در پایان جلسه با ذکر صلوات برمحمدوآل محمد به پایان رسید.

IMG_234994.jpg


ژوئيه 14
حضور پرشور سرگروه های حلقه صالحین و جمعی از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد در اردوی تربیتی آبشار بیشه

IMG_208856567654.jpg
IMG_2121212137.jpg
IMG_2266613.jpg
IMG_2033.jpgژوئن 16
 حلقه علمی "منابع طبیعی و محیط زیست"با موضوع گیاهان دارویی برگزار گردید.

photo_2017-06-13_16-13-23.jpg

ژوئن 16
​کسب مقام سوم مسابقات ملی بتن در واحد الیگودرز توسط حلقه علمی عمران"عمران مقاومتی" کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

به گزارش خبر گزاری کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد:کسب مقام سوم مسابقات ملی بتن در واحد الیگودرز توسط حلقه علمی عمران"عمران مقاومتی" کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بروجرد

🔶تبریک به آقایان

امیر بیرالوند

امیر زاهدپور

محسن لطفی

🔷وسرپرست گروه

دکتر علیرضا رشنو

photo_2017-06-10_11-43-25.jpg


مى 15
بازدید حلقه علمی مکانیک کانون بسیج اساتید از نیروگاه شازند _ اراک

photo_2017-05-15_14-55-44.jpg
photo_2017-05-15_14-15-29.jpg


مى 06
 نشست علمی "جایگاه اقتصاد مقاومتی در سیاست کیفری ایران و اسناد بین المللی"به همت حلقه علمی شهید قربانبا گروه حقوق برگزار گردید

IMG_14323235.jpg

1 - 10بعدي
 

 درباره این بلاگ

 
درباره این بلاگ
به وبلاگ های SharePoint خوش آمدید. از این مکان برای قرار دادن پیغامی کوتاه در خصوص این وبلاگ یا نویسندگان آن استفاده می شود. برای ویرایش این محتویات، از منوی "اعمال سایت" گزینه "ویرایش صفحه" انتخاب شود.