Skip Ribbon Commands
جست زدن به محتواي اصلي

بخش دسترسي سريع


​​ ​​ ​​
حجت السلام والمسلمین داود فهمی
نوامبر 19
سرگذشت سید پرتلاش حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فهمی
fahmi.JPG

باسمه تعالی
 
 
سرگذشت سید پرتلاش حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فهمی
جاده هراز چهارشنبه سی ویکم مرداد ماه سال 1386 دقایقی از ساعت هفت صبح گذشته ، تصادف و سپس ...
او کی بود و به دنبال چی بود ؟ از بروجرد تا کرمانشاه و بعد تهران .
سید داود نامش بود و پدرش سید علی در سال 1333 چشم به جهان گشود . حاصل ازدواج اش پنج فرزند بود . پنج پسر .
سید داوود فهمی که حالا ردای روحانیت نیز به تن کرده بود ، در سال 1360 به دعوت امام جمعه وقت حجت الاسلام و المسلمین مهدی مهدوی با گروهی از دوستان روحانی اش برای انجام امور فرهنگی و علمی به بروجرد می رود .
ماموریت در شهر به پایان می رسد اما هنگام بازگشت آقای مهدوی از او می خواهد که آنجا بماند .
بماند تا در پیش برد امور فرهنگی و علمی شهر کمک کند . سید داوود فهمی به همراه دوستش حجت الاسلام پاک نهاد قبول می کنند و ماندگار می شوند و در سازمان تبلیغات اسلامی و حزب جمهوری اسلامی ومکتبه الزهرا (س) در بروجرد به فعالیت می پردازند.
سال 1362 به مناسبت شهدای هفتم تیر ، بزرگداشتی در شهر برگزار می شود . جناب آقای دکتر عبداله جاسبی هم که از افراد بلند پایه حزب جمهوری اسلامی بوده  ، برای سخنرانی دعوت شده بود . در همان جلسه پیشنهاد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی در بروجرد از سوی آقای مهدوی و دیگران به دکتر جاسبی داده می شود و ایشان نیز موافقت می کنند . چندی بعد حکمی از سوی دکتر جاسبی به سید داوود فهمی ارسال می شود ، حکم ریاست واحد ، پیشنهاد ریاست او را قبلاً امام جمعه و استاندار وقت ، آقای عابدینی به دکتر جاسبی داده بودند .
دانشگاه در روزی افتتاح شد که شهر شاهد تشییع پیکر35 شهید در حمله موشکی عراق بود ، اوایل دهه 60بود و زمان ، زمان جنگ، البته برای برخی زمان تلاش وپیکار در عرصه علم.
بالاخره این شهر نیز رنگ وبوی دانشگاه رابه خود گرفت .شهری که تاآن زمان با وجود داشتن استعدادهای فراوان وجوانان فهیم از داشتن دانشگاه محروم بود .
جوانان این شهر دیگر مجبور نبودند که به این شهرو آن شهر بروند وپس از تحمل مشکلات فراوان ادامه تحصیل دادند و پس از اتمام  تحصیل برای کار ، ساکن جایی دیگر شوند، آنجا ماندگار شوند بروجرد دیگر دانشگاه داشت .
چیزی که درآن زمان یافت نمی شد ، سرمایه و پول بود . در آن ایام امکانات و بودجه دانشگاه بسیار محدود بود و مشکلات فراوان ، دبیرستان خواجه نصیر طوسی ، به عنوان اولین قدم ، نام دیگر به خود میگیرد ، دبیران با تجربه و سرشناس شهر گرد هم جمع می شوند و از ششم مهر ماه سال 1362 دانشگاه آزاد با پذیرش 30 دانشجوی کشاورز ی فعالیت اش ، آغاز می شود .
سید داوود به مدت 17 سال در بروجرد زندگی و مدیریت کرد ، بی گمان در باور هیچکس نبود که سرانجام دانشگاهی که روزی از دبیرستان استیجاری کارش را آغاز کرده بود ، امروز به یکی از بزرگترین واحد های دانشگاهی کشور تبدیل شود .
چگونه می توان از یاد برد و فراموش کرد که روزی در آن ایام ، باید جلسه ای برگزار می شد و اتاق ؛ فرش ، موکت و زیراندازی نداشت . سید گواهینامه رانندگی خود را به گروی چند قطعه فرش می گذارد تا مهمانان ومدعوین بیایند و بنشینند و جلسه برگزار شوند .
مهمانانی که بعدها ، همانایی هستند که تا سالها بعد همکار  و یاران روحانی جوان آن روز ، بودند و باقی ماندند .
جدا از همه آن تقدیر نامه ها و لوح ها ی سپاس که سید داوود فهمی طی سالیان دراز گرفت ، که در پایین اش امضای بسیاری را می توان دید ؛ آیت اله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهور وقت ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر عبداله جاسبی ، فعالیت هایش ، اقداماتش ، و گفته هایش ماندگارترند و جاویدان .
او تا سال 1379 ، ریاست واحد بروجرد را بر عهده داشت . 17 سال به خاطرات شیرین و تلخ ، موفقیت کنونی دانشگاه حاصل تلاش سید پرتلاش سید و همکارانش بوده است . مردی که با اخلاق خسته در کنار چهره کاریزماتیک اش ، سالهای سخت روزهای آغزین را باصبوری خود تحمل کرد . در ابتدا ذره ذره کمک های نقدی و غیر نقدی و مسئولین را جمع کرد و گام به سوی جلو قدم برداشت .
در آذر ماه 1380   حاج آقا فهمی ؛ به ریاست دانشگاه آزاد واحد کرمانشاه برگزیده می شود .
حال نوبت کرمانشاه است که به کمک او ، پله های ترقی را طی کند و به جایی برسد که باید برسد سید داوود فهمی پنج سال این بار در کرمانشاه زندگی و مدیریت کرد .
در سال 1385 با حکم جناب آقای دکتر عبداله جاسبی او به مدیریت پردیس نایل می شود و گویی خود نمی دانست این آخرین حکم است و آخرین تلاشها .
قاعدۀ زندگی این است ، به دنیا آمدن و روزی مردن .اما چگونه زیست مسئلۀ مهم است و متفاوت به اندازه تعداد آدمیان می گویند زمانی آدمی راحت سر به بالین میگذارد و به حق تعالی می پیوندد که وجدانی آسوده داشته باشد . او نیز بدون شک چنین بوده است . 23 سال کار و تلاش مداوم و مستمر در جهت ترویج علم و دانش در خطّه های مختلفی از این خاک وسیع و پهناور ، بی گمان برایش وجدانی آسوده فراهم کرده بود .
از بروجرد که آغاز راهش بود تا پردیس . برای تمامی مردم جحت الاسلام و المسلمین سید داوود فهمی ، جاودان و ماندگار است او همچنان در کنارمان ایستاده و تمامی فعالیت هایش همواره پیش روی چشمانمان است. محو شدنی نیست و باقی است .
زندگی صحنه یکتا ی هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه مردم بسپارند به یاد
این قطعه شعری ست که با گفته آقای پارسا آخرین یار و معاون آقای سید داوود فهمی ، که به همراه او در مرکز پردیس فعالیت می کند ، همواره زیر لب حاج آقا بوده است .
سید هنوز زنده است . او هنرمند بود و به ظاهر از صحنه رفت . نغمه خود را به زیبایی سرداد وچه زیبا مردم اورا به یاد خواهند سپرد .
یاران وشاگردانش راهش را می پیمایند؛انشاالله
یادش بخیر

نوامبر 12
البوم خاطرات

Untitled5.gif

Untitled6.gif

Untitled-1.gif

Untitled-4.gif

Untitled-8.gif

Untitled-9.gif

Untitled-10.gif

Untitled-1.gif

Untitled-2.gif

Untitled-3.gif

Untitled-5.gif

Untitled-6.gif

Untitled-7.gif
f2.JPG


 

 درباره این بلاگ

 
درباره این بلاگ
به وبلاگ های SharePoint خوش آمدید. از این مکان برای قرار دادن پیغامی کوتاه در خصوص این وبلاگ یا نویسندگان آن استفاده می شود. برای ویرایش این محتویات، از منوی "اعمال سایت" گزینه "ویرایش صفحه" انتخاب شود.